تبلیغات
رزمی - معرفی سی فو شیرویه حسن زاده؟
 
رزمی
وینگ چون کونگ فو
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : حامد
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

کد متحرک کردن عنوان وب


سی فو شیرویه حسن زاده، ایشان از اوایل کودکی با ورود به دنیای فوتبال ورزش را آغاز نمودند. دنیای ناسالم فوتبال در آن روزها و فضای غیر اخلاقی حاکم بر آن سبب شد تا ایشان علی رغم استعدادشان از این رشته ورزشی کنارگیری کنند. در همان ایام ایشان پس از حضور در کلاس کونگ فو توآ (باشگاه دیهیم) و مشاهده فضای احترام آمیز هنرهای رزمی پا به این عرصه میگذارند. این انتخاب عملا تمام مسیر زندگی ایشان را تحت تاثیر قرار میدهد.

استاد حسن زاده سال ها در این هنررزمی اقدام به فعالیت و تلاش مینمایند، سال هایی سرشار از امید! اما پس از رسیدن ایشان به بالاترین مراحل استادی، با حضور نزد بنیانگذار این هنر رزمی درخواست آموزش های بیشتری مینمایند. سی فو حسن زاده در مورد این ملاقات میفرمایند:” بالاخره بعد از تلاش زیاد و گذر از هفت خان رستم با آقای … ملاقات کردم! در این ملاقات ایشان بعد از ارائه یک سری حرفهای فلسفی که ارتباطی به هنرهای رزمی نداشت، بنده را به شاگرد ارشدشان ارجاع دادند. اما بنده قبلا با این فرد ملاقات داشتم و میدانستم چیز بیشتری برای ارائه ندارد، فهمیدم که اینجا پایان کار است و از این به بعد داستان چیز دیگریست…”


برای خواندن ادامه متن به ادامه مطلب بروید؟؟؟؟نظر فراموش نشه

سی فو حسن زاده ادامه میدهند:” سال هابعد، پس از حضور در چین و معبد خنن از بنده خواسته شد که آنچه از هنرهای رزمی میدانم را در قالب فرم ارائه نمایم! بعد از اجرای فرم های کونگ فو توآ اساتید اظهار داشتند که این فرم ها هیچ ارتباطی به سبک های استاندارد در دنیا ندارد و ترکیبی ناموزون از هنرهای رزمی ژاپنی است! سپس دائره المعارفی از هنرهای رزمی به بنده عرضه نمودند که تمامیه هنرهای رزمی ریشه دار در آن ثبت شده بود. پس از تورق فراوان هیچگونه نشانه ای از توآ در آن نیافتم! آنجا بود که فهمیدم در این سال ها چه کلاه گشادی به نام کونگ فو بر سر ما گذاشته بودند!”

اما ایشان پس از کناره گیری از توآ به سایر هنرهای رزمی روی آورند و به علت توانایی های فراوان در بسیاری از آنها به کسب درجه مربیگری بین المللی نائل آمدند: کاراته وادریو، کاراته کیوکوشین، بوکس، تکواندو، کیک بوکسینگ، جودو، کشتی و ووشو! اما ورود به ووشو با اتفاقات جالبی برای ایشان همراه بود. انتخاب استاد به عنوان کمک مربی و مربی تیم ملی ووشو در بخش ساندا به مدت تقریبا ده سال، انتخاب ایشان به عنوان مسؤل کمیته مربیان، مسؤل کمیته داوران، عضو شورای فنی و عضو کمیته استعدادیابی از جمله این موارد بود.

   در این میان حضور یک مربی چینی به نام استاد مائو در راس تیم ملی ووشو منجر به حضور سی فو شیرویه حسن زاده به همراه ایشان در معبد “خنن”(استان خنن- معبد شائولین)  شد. در سفر به مهد دنیای کونگ فو یعنی چین، ایشان موفق به دریافت درجه مربیگری بین المللی ووشو و ساندا شدند.

سی فو شیرویه حسن زاده و وینگ چون کونگ فو

پس از حضور سی فو حسن زاده در ووشو ایشان با وینگ چون کونگ فو آشنا میشوند. استاد حسن زاده در این مورد میفرمایند:” زمانیکه بنده وارد وینگ چون شدم مربی تیم ملی ووشو بودم، اما در کلاس وینگ چون هیچ کس از این موضوع خبر نداشت! متاسفانه بعضی از مربیان هم در کلاس مدام بنده را مورد لطف و عنایت قرار میدادند و البته بنده به واسطه احترامیکه برای مربیان و اساتیدم قائل هستم هیچگونه اساعه ادبی نمیکردم. تا اینکه یک روز قرار شد تا با تعدادی از افراد درجه بالا مبارزه کنم. در این روز بنده برای اولین بار توانایی های مبارزه ام را به مربیان نشان دادم! آنجا بود که بقیه نسبت به بنده حساس شدند و متوجه شدند بنده مربی تیم ملی هستم!”

اما ظاهرا سی فو حسن زاده گم شده خود را در وینگ چون یافته بودند! منطق بالای مبارزه، کاربردی بودن، سرعت و اثرگذاری، نرمی، انطباق پذیری و عدم وجود محدودیت در مبارزه  همه ویژگی هایی بودند که ایشان را در وینگ چون ماندگار کرد!

در حالیکه ایشان مراتب ترقی در وینگ چون را به سرعت پشت سر میگذاردند، سازمان با بحران های جدی روبرو شد! خروج تعداد زیادی از تکنسین های سبک به دلیل عدم دریافت به موقع مدارک مربیگری از سازمان جهانی، سبب شد تا تنها ایشان و دو مربی ارشد سازمان،  همراه مسؤل وقت سبک  در سازمان وینگ چون کونگ فو باقی بمانند.

 اما مسائل پیش آمده برای مسؤل وقت سازمان که منجر به ممنوع الفعالیت شدن ایشان در ایران شد سبب شد با هماهنگی شخص آقای… به عنوان نماینده سازمان جهانی در ایران و انتخاب سایر مربیان، استاد شیرویه حسن زاده به عنوان مسؤل سبک در ایران به فدراسیون هنرهای رزمی(در آن زمان فدراسیون ووشو وجود نداشت.) معرفی شوند و فدراسیون بعد از احصاء صلاحیت ها لازم در ایشان، وی را به عنوان مسؤل سبک معرفی نمایند.

در حالیکه امور به خوبی در حال پیشرفت بود ناگهان یک خبر وینگ چون کاران ایرانی را شوکه کرد: “ایران از سازمان جهانی وینگ چون کونگ فو اخراج شد.” پیگیری مربیان ایرانی از سازمان جهانی مشخص کرد که آقای … علی رغم دریافت مبالغ هنگفت از مربیان و هنرجویان ایرانی مدتهاست هزینه حق عضویت سازمان جهانی را پرداخت ننموده اند و و این موجب اخراج ایشان از سازمان و به تبع آن اخراج ایران از سازمان شده بود!

در این هنگام با هماهنگی های انجام شده استاد حسن زاده عازم آلمان شد. استاد در این مورد میفرمایند:  ” زمانیکه عازم آلمان شدم هنوز بسیار از مسائل را نمیدانستم! بعد از حضور در لانگزل، بسیاری از مسائل برای بنده روشن شد، هر چند در حال حاضر قصد بازخوانی آنها را ندارم!”

استاد حسن زاده در مدت یکماه حضورشان در آلمان پس از گذراندن دوره های مختلف، تمرینات جدید و روش هایی که ظاهرا سال ها از هنرجویان ایرانی مخفی نگه داشته شده بود، رسما به عنوان نماینده سازمان جهانی معرفی شدند و مجددا نام ایران در لیست کشورهای عضو قرار گرفت. از این تاریخ تا کنون سالها میگذرد. سال هایی پر از فراز و نشیب، پر از شادی و غم و سرشار از پیشرفت!

استاد حسن زاده اما هنوز به اساتیدشان احترام میگذارند و هر زمان که میخواهیم از پشت پرده های سازمان در سال های گذشته سندی و یا مطلبی را منتشر کنیم مارا نهی میکنند! ایشان همواره تاکید دارند که باید حرمت ها حفظ شود هر چند بعضی مغرضانه درصدد تخریب باشند.

رفتار به دور از تشریفات مرسوم، اخلاق متواضعانه، منش پهلوانی، تدبیر و صبر ایشان و همچنین عمق بالای علمی، تکنیکی و تاکتیکی ایشان در هنرهای رزمی سبب شده تا ایشان نه تنها در میان وینگ چون کاران بلکه  در میان تمامیه رزمیکاران ایران  محترم و عزیز باشند. این منش پهلوانی در این سالها سبب محبوبیت ایشان میان مربیان برتر سازمان جهانی و ارتقاء جایگاه ایران در این سازمان شده است، به نحویکه هم اکنون ایران از نظر سازمان جایگاهی منطقه ای دارد و بسیاری از اساتید علاقمندند تا در ایران حضور یابند.

این چند خط نوشته تنها به منظور تقدیر و تشکر از زحمات والای استاد و سی فوی عزیزمان بود.

نوع مطلب : وینگ چون، 
برچسب ها : سیفو حسن زاده، سیفو، حسن زاده، استاد حسن زاده، سیفو شیرویه حسن زاده، معرفی سیفو حسن زاده، معرفی شیرویه حسن زاده،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 7 مهر 1393 09:27 ب.ظ
سلام و خسته نباشید
خیلی جالب وعالیه .دوس دارم یادبگیرم.
اگه میشه آدرس باشگاه برای آموزش خانمها رو به ایمیل بنده بفرستین . از توجه شما بسیارسپاسگزارم.
باآرزوی موفقیت
حامد سلام ریحانه خانم ممنون لطف دارید ..با این شماره تماس بگیرید شما رو راهنمایی میکنند ...
09123279802
رییس سبک
سیفو حسن زاده
جمعه 11 اسفند 1391 07:29 ق.ظ
سلام
فرهاد جان اگه میشه ادرس باشگاه استاد بدی کجا تمرین میده ممنون میشم
دوشنبه 6 شهریور 1391 03:29 ب.ظ
سلام منم افتخار می کنم که شاگرد ایشان هستم-باشگاه هیگر فرهاد امین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.